Książkowe okazje podczas święta zakupów Black Friday

Black Friday jest doskonałą okazją do upolowania wymarzonych pozycji literackich. Wele księgarni przystępuje do powszechnych w tym czasie akcji promocyjnych, oferując klientom książki w świetnych cenach. W tym roku święto zakupów przypada w piątek 25 listopada. Na jakie okazje warto polować?

Książki, gry i zabawki z rabatami do kilkudziesięciu procent

Podczas Black Friday obniżkom cen podlega wiele kategorii produktów. W księgarniach są to literatura, kalendarze, gry, czy zabawki dla dzieci. W zależności do miejsca zakupów można spodziewać się nawet kilkudziesięciu procent rabatu na wybrane pozycje z asortymentu. Czasem księgarnie stosują promocje, polegające na obniżce cen przy zakupie kilku produktów. Czy korzystanie z wyprzedaży na Black Friday się opłaca? Niezaprzeczalnie! Szczęśliwcy potrafią oszczędzić na swoich zakupach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Upoluj prezenty na Mikołajki i pod choinkę

Wyprzedaże tworzą świetną okazję do zakupu prezentów świątecznych. Black Friday przypada bowiem na miesiąc przed Bożym Narodzeniem i na kilka dni przed Mikołajkami, dlatego niespodzianki dla bliskich można przygotować właśnie wtedy. Upominkiem dla mamy może stać się biografia znanej artystki lub poradnik związany z hobby obdarowywanej. Tata ucieszy się natomiast, gdy pod choinką znajdzie elegancki notes z piórem lub powieść kryminalną.

Dla partnera lub partnerki warto wybrać pozycję znanego autora. Książki Stephena Kinga, czy Remigiusza Mroza mogą rozpocząć pasję, która poskutkuje stworzeniem pokaźnej kolekcji. Black Friday jest także dobrym momentem na zakup prezentów świątecznych dla dzieci. Kolorowe czytanki, pierwsze elementarze, proste zeszyty ćwiczeń lub bajki będą w tym wypadku doskonałym wyborem. W księgarniach upolować można także zabawki i układanki, które warto dołączyć do książkowego prezentu.

Kilka dni wielkich wyprzedaży

Od paru lat sklepy przedłużają czas trwania święta zakupów. Dzięki temu wyjątkowe rabaty można upolować nie w jeden, a podczas kilku dni wielkich wyprzedaży. Akcje pod tytułem “Black Week” lub “Cyber Monday” organizowane są także przez księgarnie, dlatego fani literatury powinni przygotować się na świetne okazje. Czasem z zakupem książki lub gry warto poczekać na Czarny Piątek, bo rabaty mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent pierwotnej ceny.